Wizyta prof. Yuichiego Hosoyi

Prof. Yuichi Hosoya z Uniwersytetu Keio w Tokio odbył staż w ramach programu umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej Nauk Społeczny UAM. W ramach stażu Pan Profesor uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej Taiwan in Regional and International Relations, współorganizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a także odbył spotkanie z doktorantami SDNS UAM. Mamy nadzieję, że profesorowi Yuichiemu Hosoyi podobał się pobyt na WNPiD oraz mamy nadzieję na szybkie, powtórne spotkanie.

Prof. Yuichi Hosoya jest uznanym międzynarodowym badaczem, pełniącym funkcję doradcy premiera Japonii w latach 2013-2014. Był profesorem wizytującym i kierownikiem Katedry Japońskiej w Sciences-Po w Paryżu oraz stypendystą na Uniwersytecie Priceton. Autor licznych publikacji oraz komentarzy, które ukazały się m.in. w New York Times, Washington Post, Financial Times, USA Today, Die Welt Le Monde, a także w głównych mediach japońskich.

Udostępnij wpis:

Pozostałe aktualności

Paul John Amrod

EMERGENCE OF NEW TRUMPISM?An opportunity for students of Politics, Journalism, literature and Art to engage themselves in a friendly-academic discussion

Czytaj więcej
Skip to content